Достапни линкови

Заниер кандидат за генерален секретар на ОБСЕ


Шефот на УНМИК Ламберто Заниер
Шефот на УНМИК Ламберто Заниер е предложен за функцијата генерален секретар на ОБСЕ, е соопштено денеска во Приштина. Притоа е прецизирано дека одлуката за изборот ќе била донесена во текот на идната недела. Претходно, косовските медиуми објавија дека шефот на УНМИК заминува од Косово кон крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG