Достапни линкови

ММФ: јасни ризици за глобалната економија


Меѓународниот монетарен фонд денеска во Сао Паоло го објави годишниот извештај во кој предупредува дека постојат многу јасни ризици за глобалното економско заздравување. Оливие Бланшар изјави дека главните ризици доаѓаат од кризата во Европа, од слабите американски економски резултати и од можноста за таканаречно прегревање на некои економии.
XS
SM
MD
LG