Достапни линкови

Бугарскиот парламент и изгласа доверба на владата


Бојко Борисов
Бугарските пратеници денеска и изгласаа доверба на владата на премиерот Бојко Борисов. Барањето за гласање недоверба го поднесоа Бугарската социјалистичка партија и Движењето за права и слободи, поради лошата антикризна политика што ја води млацинската Влада на партијата Граѓани за европски развој на Бугарија.
XS
SM
MD
LG