Достапни линкови

Пакистан соопшти дека се убиени 11 милитанти


Пакистански талибанци во Баџаур
Пакистанските безбедносни сили убиле 11 милитанти за време на судирите на северозападот на земјата во близина на границата со Авганистан кај местата Саракаи и Мукхла во областа Баџаур.
Пакистанските сили презедоа неколку акции против исламските милитанти во областа Баџаур од Август 2008.
XS
SM
MD
LG