Достапни линкови

На Грција и треба помош и од приватните инвеститори


Ангела Меркел
Германија и Франција сметаат дека приватните инвеститори треба да партиципираат при следниот пакет помош за Грција на доброволна база. Ова на прес конференција во Берил го изјави германскиот канцелар Ангела Меркел и францускиот Претседател Никола Саркози.
Двајцата лидери потенцираа дека на Грција и треба помош за да се обезбеди стабилноста на еврото.
XS
SM
MD
LG