Достапни линкови

Тројца загинати во експлозија на зграда во Израел


Најмалку тројца загинаа а триесетмина се повредени во експлозија на бомба во израелскиот град Нетанја. Експлозијата се случила во четирикатна зграда во раните утрински часови. Портпаролот на полицијата Мики Росенфилд изјавил дека детонацијата била предизвикана од плинска боца во стамбената зграда. Истрагата за настанот е се уште во тек за полицијата да утврди дали станува збор за терористички напад.
XS
SM
MD
LG