Достапни линкови

Американски пратеник се повлече поради скандал со вулгарни фотографии


Антони Веинер
Американскиот пратеник Антони Веинер најави дека ќе се повлече од функцијата во Kонгресот поради скандал со вулгарни фотографии и пораки кои ги испраќал до жена преку интернет. Претставникот од Њујорк изјави дека предизвикал „дистракција“ со своето однесување и додаде дека е невозможно да продолжи со извршување на пратеничката функција во сенка на скандалот. Веинер се извини за, како што рече, личните грешки и срамот кој го предизвикал.
XS
SM
MD
LG