Достапни линкови

Немири во Ванкувер по пораз на канадски хокеј тим


Се смирува состојбата во Канадскиот град Ванкувер по немирите передизвикани од подржувачите на хокејарскиот тим „Ванкувер Канукс“. Хокеарите изгубија во финалните наптпревари на Стенли купот, што ги предизвика бунтувањата по улиците на канадскиот град. Околу 150 лица се повредени во немирите а 50 продавници биле оштетени и ограбени. Полицијата уапсила стотина цивили.
XS
SM
MD
LG