Достапни линкови

Потребна соработка за одбрана од сајбер напади


Сајбер нападите на системите на владите и на компаниите се зголемуваат, па затоа е потребана соработка во одбраната, изјави американскиот заменик секретар за одбрана Вилијам Лин, на конференција за безбедност во Франција. Тој изјави дека терористичките група можат да прекинат или да целосно да уништат компјутерски системи , и нотираше дека Ал Каеда изразиле желба да изврши сајбер напади.
XS
SM
MD
LG