Достапни линкови

Анкара ќе им помогне на сириските бегалци пред границата


Давутоглу при посетата на камповите
Анкара одлучи да им достави хуманитарна помош на илјадниците Сиријци, кои се насобрани на турската граница, изјави турскиот министер за надворешни работи Ахмет Давутоглу. Од другата страна на границата се наоѓаат 10 илјади луѓе . Одлучивме да им излеземе во пресрет на нашите сириски браќа, за да ги задоволиме нивните итни потреби за храна, рече Давутоглу. Тој вчера ги посети камповите на сириските бегалци, поставени од турската Црвена полумесечина во округот Хатај.
XS
SM
MD
LG