Достапни линкови

Филе-власта да ги забрза реформите за да влезе во ЕУ


Eврокомесарот за проширување Штефан Филе
По изборите, власта да се фокусира на прашањето за името и да се наврати на евроагендата, пред се заради иднината на вашите граѓани, вели еврокомесарот за проширување Штефан Филе во интервју за МИА.
Oчекувам од владата да ги забрза реформите, бидејќи само прашањето за името и реформите се испречуваат меѓу вас, вашата земја и европската перспектива, вели еврокомесарот Филе
XS
SM
MD
LG