Достапни линкови

Грција-двајца пратеници на ПАСОК си поднесоа оставка


Протести во Грција
Во само еден ден втор пратеник на владејачката партија ПАСОК во Грција поднесе оставка заради несогласување со политиката на Владата. По поднесувањето на оставката пратеникот Хектор Насиокас изјави дека иднината на децата во земјата е мрачна, а политичкото раководство продолжува со курсот на популизам и неодговорност. Претходно денеска Јоргос Флоридис, поранешен министер за јавен ред и актуелен пратеник ја напушти пратеничката функција поради истите причини.
XS
SM
MD
LG