Достапни линкови

Прв човек на Ал Каеда - Ајман Ал Завахири


Ајман Ал Завахири станал прв човек на терористичката мрежа Ал Каеда, објави една интернет страница. Ал Завахири, долго време беше број два во командната структура на Ал Каеда и по убисвото на Осама Бин Ладен се очекуваше дека тој ќе го замени. Се претпоставува дека Ал Завахири се крие некаде меѓу Пакистан и Авганистан, а Соединетите Држави нудат награда од 25 милиони долари за информација која ќе помогне за негово апсење.
XS
SM
MD
LG