Достапни линкови

Рено и Нисан газди на руски Автоваз


Францускиот производител на автомобили Рено и јапонскиот Нисан се во финални преговори за превземање на рускиот најголем производител на автомобили Автоваз, јавија јапонските медиуми. Нисан ќе инвестира околу една милијарда долари, што е 25 насто од акциите, а Рено веќе има нешто над 25 насто во Автоваз.
XS
SM
MD
LG