Достапни линкови

Нови воздушни напади на НАТО во Либија


НАТО изутрината извршил серија воздушни напади врз цели во близина на главниот град Триполи, а од некои места се издигал густ чад. Вчера, британскиот премиер Дејвид Камерон, по состанокот во Лондон со генералниот секретар на НАТО, Андерс Фог Расмусен, изјави дека треба да продолжи воениот притисок врз Гадафи и оти неговото време истекува.
XS
SM
MD
LG