Достапни линкови

Филип Гордон во посета на Приштина


Американскиот помошник државен секретар за европски и евро-азијски прашања, Филип Гордон денеска ќе ја посети Приштина. Предвидени се разговори со претседателката на Косово Атифете Јахјага и со премиерот Хашим Тачи. Гордон најнапред беше во Босна и Херцеговина, вчера во Белград, а од Пришина ќе отпатува во Загреб.
XS
SM
MD
LG