Достапни линкови

Средба на Медведев и Џинтао во Москва


Рускиот претседател Дмитри Медведев и кинескиот претседател Ху Џинтао
Енергијата и трговската соработка ќе бидат на врвот на агендата во разговорите меѓу рускиот и кинескиот претседател, Дмитри Медведев и Ху Џинтао. Тие треба да се сретнат денеска во Москва, а претходно ќе ги предводат нивните делегации на традиционалниот руски економски форум во Сант Петерсбург, каде Џинтао е почесен гостин.
Двајцата лидери ќе разговаараат за снабдувањето на гас и за меѓународни прашања, меѓу кои ситуацијата во Средниот Исток и Северна Африка.
XS
SM
MD
LG