Достапни линкови

Сајтот на ЦИА бил хакиран?


Директорот на ЦИА, Леон Панета
Американската разузнавачка служба ЦИА соопшти дека ги проверува извештаите дека нејзиниот јавен веб сајт бил нападнат од хакери. Групата на хакери Лулз Секјурити соопшти на Твитер дека извршила напад на сајтот циа.гов.
Според извештаите вчеравечер имало проблеми во пристапот на сајтот, но не е јасно дали тие биле предизвикани од хакери.
XS
SM
MD
LG