Достапни линкови

Временска прогноза-променливо облачно


Времето во Македонија ќе биде облачно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Повеќе врнежи повторно се очекува да има во јужните и источните делови на земјава каде ќе наврнат повеќе од 20 литри на метар квадратен. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 22 до 30 степени.
Во Скопје и околината ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и ќе има послаби услови за врнежи од дожд. Утринската температура ќе се спушти до 16, а дневната ќе се искачи до 29 степени.
XS
SM
MD
LG