Достапни линкови

Пакистан- 10 милитанти загинале во нападите на американските сили


Во воздушните напади на американските сили во северен Пакистан, загинале најмалку 10 милитанти, соопштуваат пакистанските власти. Цел на нападите била милитантна група сместенa во местото Вана, најголемиот град во пакистанскиот проблематичен регион Јужен Вазиристан, на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG