Достапни линкови

Седум загинати во самоубиствен напад во Авганистан


Во самоубиствен бомбашки напад во централен Авганистан во провинцијата Каписа загинаа 5 цивили и двајца полицајци. Напаѓачот се обидел да влезе во владина зграда и го активирал експлозивот кога бил запрен на контролното место.
Во провинцијата Вардак пак ракета погодила една зграда кога вториот потпретседател на Авганистан, министерот за внатрешни работи и преставници на НАТО отворале полициски тренинг центар.
Одговорноста за нападите ја презадоа талибанците.
XS
SM
MD
LG