Достапни линкови

Анџелина Џоли ќе ги посети сириските бегалци во Турција


Анџелина Џоли - Амбасадор на добра воља
Турските власти соопштија дека сириските бегалци во Турција ќе ги посети холивудската звезда Анџелина Џоли.
Таа е Абасадор на добра воља на Високиот Комесаријат на ОН за бегалци. Во Турција пребегнаа над 8500 сиријци поради насилството на властите против анти – владините демонстранти.
XS
SM
MD
LG