Достапни линкови

Автобуска несреќа во близина на Пловдив - 8 загинати


Осум лица загинаа, а 20 други се повредени минатата ноќ во близина на бугарскиот град Пловдив, кога автобус удрил во пречка на патот, се првертел и се запалил, соопшти Министерството за внатрешни работи на Бугарија.
Автобусот патувал на релација од Софија до црноморскиот град Бургас.
Полицијата информира дека причините за несреќата се уште не се утврдени.
XS
SM
MD
LG