Достапни линкови

САД го обвини Иран дека и помага на Сирија


Хилари Клинтон
САД го обвинија Иран дека ја подржува Сирија во акциите против демонстрантите.
Истовремено премиерот на Турција, Реџеп Ердоган во телефонски разговор со Претседателот Башар ал Асад го повикал сирискиот режим да го запре насилството и да се стави крај на немирите.
Во Турција досега избегаа над 8.500 луѓе од Сирија.
XS
SM
MD
LG