Достапни линкови

Канада го призна Националниот совет за преставник на Либија


Махмуд Џибирли лидер на Националниот преоден совет
Канада денеска соопшти дека ќе ги признае либиските бунтовници како легитимни преставници на земјата. Канада го призна Националниот преоден совет како преставник на народот, соопшти министерот за надворешни работи на Канада, Џон Берд. Изјавата ја даде откако од Долниот дом, побара продолжување на придонесот на Канада за мисјата на НАТО во Либија.
XS
SM
MD
LG