Достапни линкови

Лукашенко најави остро справување со идните протести


Полицијата се справува со возачите
Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко денеска изјави дека ќе се однесува пожестоко кон сите идни јавни протести во земјата. Земјата се соочува со економска криза, што доведе до неколку протести во Белорусија. Полицијата насилно го прекина последниот протест на возачите кои ја блокираа границата со Полска , откако властите решија да воведат рестрикција на нафтата и забрана за извоз на други производи од Белорусија. Денеска Лукашенко демонстрантите ги начере шпекулатори.
XS
SM
MD
LG