Достапни линкови

Нови земјотреси во Крајстчерч


Крајстчерч
Нови земјотреси денеска го погодија новозеландскиот град Крајстчерч, по вчерашниот потрес со сила од 5,2 степни а во кој загина едно лице, додека 45 биле повредени. Во силниот земјотрес што го погоди овој град во февруари годинава загинаа над 180 луѓе.
XS
SM
MD
LG