Достапни линкови

Невработеноста во Појасот Газа над 45 насто


Појасот Газа
Агенцијата на Обединетите нации за палестински бегалци соопшти дека невработеноста во Појасот Газа изнесува над 45 насто. Ова е соопштено денеска на денот кога се навршува пет години откако Израел воспостави целосна блокада на Појасот Газа. Во оваа енклава меѓу Израел и Египет живеат над милио ипол луѓе.
XS
SM
MD
LG