Достапни линкови

Кина и Казахстан потпишаа договор за партнерство


Ху Џинтао, Нурсултан Назарбаев
Кина и Казахстан потпишаа договор за стратегиско партнерство и најавија дуплирање на нивните трговски врски во наредните четири години. Договорот беше потпишан вчера во казахстаниот главен град Астана за време на посетата на кинескиот претседател Ху Џинтао кој имаше разговори со претседателот Нурсултан Назарбаев.
XS
SM
MD
LG