Достапни линкови

ММФ: Иран добро се бори против инфлацијата


Меѓународниот монетарен фонд ја поздрави монетарната политика на иранската влада која помогна за преполовување на инфлацијата во таа земја. Во Иран пред две години инфлацијата изнесуваше над 25 проценти.
XS
SM
MD
LG