Достапни линкови

Вељаноски на Конференција во Црна Гора


Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски
Претседателот на Собранието Трајко Вељаноски денеска и утре, во Црна Гора ќе учествува на деветата Конференција на претседатели на парламенти од земјите од Процесот на соработка во Југоисточна Европа. Домаќин на Конференцијата е претседателот на црногорскиот парламент Ранко Кривокапиќ.
XS
SM
MD
LG