Достапни линкови

Хакирана интернет страницата на американскиот Сенат


Aмериканскиот Сенат.
Властите потврдија дека хакери упаднале на интернет страницата на американскиот Сенат, но оти не дошле до чуствителни информации. Истата хакерска организација, која се нарекува „Лулз секјурити“ ја презеде одговорноста за неколку неодамнешни напади, како оние врз Сони и американскиот непрофитен радиодифузен сервис.
XS
SM
MD
LG