Достапни линкови

Судење на обвинетите во случајот „Пајажина“


Првообвинетиот Велија Рамковски
На обвинетите за случајот „Пајажина“ кои се во бегство, ќе им се суди во отсуство. Поради лошата здраствена состојба на една од притворените , нејзиниот случај ќе се раздвои од останатите. А затоа што адвокатот на обвинетите Мирослав Вуиќ, се обидел на неколку пати да ја спречи судијката да го започне процесот е казнет со 1000 евра казна . Ова се случуваше на првиот дел од денешното рочиште на обвинетите за „Пајажина“. Адвокатите бараат судењето да се одложи затоа што дел од обвинетите се болни, а дел од доказите не се преведени.
XS
SM
MD
LG