Достапни линкови

3-ца пакистански војници загинале од подметната мина


Пакистанските безбедносни сили соопштија дека мина на патот експлодирала во близина на воен конвој во јужен Вазиристан, при што загинале 3-ца војници, а уште тројца биле повредени. Бомбата била активирана со далечински управувач.
XS
SM
MD
LG