Достапни линкови

Кинескиот претседател во посета на Казахстан


Кинескиот претседател Ху Џинтао денеска ја започнува три-дневната посета на Казахстан. Разговорите на Џинтао со претседателот на Казахстан, Нурсултан Назарбаев, ќе бидат фокусирани врз енергетскиот сектор и економската соработка. Назарбаев беше во посета на Кина во февруари годинава кога беа потпишани неколку крупни економски договори.
XS
SM
MD
LG