Достапни линкови

Земјотрес во Велингтон, 6-мина повредени


Земјотрес со јачина од 5,2 степени го погоди градот Велингтон во Нов Зеланд. 6 лица биле полесно повредени, а биле оштетени и повеќе објекти.
XS
SM
MD
LG