Достапни линкови

Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ во Словачка


Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ престојува во еднодневна посета на Словачка. Во Братислава тој ќе има средби со неговиот словачки колега Иван Гаспаровиќ,шефот на дипломатијата Микулаш Џуринда, како и со членовите на Одборот за европски работи.
XS
SM
MD
LG