Достапни линкови

Сириските сили ја презедоа контролата во град во пограничниот регион


Сириските трупи со хеликоптери и тенкови ја презедоа контролата врз градот Јиср ал Шугхор.Поголем дел од северозапдниот град бил празен пред вчерашната акција а над пед илјади жители авионски биле упатени кон соседна Турција Сириската новинска агенција јави дека владините сили откриле гробница во која биле закопани тела на дест безбедносни лица кој биле убиени од вооружени групи.Генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки Мун изјави дека разговарал со претеседателот Башар Асад и дека го повикал да преземе чекори со кои ќе ги послуша луѓето.
XS
SM
MD
LG