Достапни линкови

Либиските бунтовници ги продолжуваат борбите во близина на главниот град


Во Либија борбите меѓу бунтовниците и силите лојални на Моамер Гадафи продолжуваат во градот Завијах кој што е едно од поголемите нафтени снабдувалиште и се наоѓа на 50 километри од главниот град Триполи. Силите на Гадафи соопштија дека ги одвратиле бунтовниците кои се обидувале да го преземат градот но борбите продолжиле во центарот.
XS
SM
MD
LG