Достапни линкови

Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска пред Судот во Милано


Во Милано денеска треба да се одржи судење на италијанскиот премиер Силвио Берлускони кој е обвинет за затајување данок и измами.Според обвинението неговиот концерн Медијасет во деведесетите години заработил 470 милиони евра со продажба на филмските права во САД, кои во Италија пристигнале со заобиколување на даночниците.
XS
SM
MD
LG