Достапни линкови

Времето денеска ќе биде сончево,попладне нестабилно


Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне нестабилно со локален краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува умерен ветер од северен правец.
Температурата ќе се движи од 21 до 29 степен.
Во Скопје и околината со температура до 27 степени.
XS
SM
MD
LG