Достапни линкови

Интензивни борби во Либија, Триполи останува на Гадафи


Триполи
НАТО продолжуваат со напади насочени кон објекти на либискиот водач Моамер Гадафи во и надвор од Триполи. Во меѓувреме бунтовниците се обидуваат да напредуваат кон главниот град. Интензивни борби меѓу силите на Гадафи и бунтовниците се водат во Забиџан и во Зинтан. А силите на Гадафи го бомбардираат градот Налут. Бунтовниците се обидуваат да ги поразат владините сили со цел да стигнат до Триполи, упориштето на Гадафи.
XS
SM
MD
LG