Достапни линкови

Либиските сили го напаѓаат Зинтан, 5 луѓе загинале


Најмалку 5 луѓе загинале кога либиските владини сили го нападнале градот Зинтан кој е под контрола на бунтовниците, соопшти портпаролот на бунтовниците .Во нападите биле повредени 21 човек. Во Зинтан борбите продoлжуваат и денеска . Портпаротлот на бунтовниците вели дека силите на Гaдафи го бомбардираат градот . Но властите во Триполи велат дека цивилите не им се цел.
XS
SM
MD
LG