Достапни линкови

Ракометарите по втор пат ќе учествуваат на Европско првенство


Македонската ракометна репрезентација ќе учествува на Европското првенство во Србија во 2012 година. Македонија е втора во својата група . За македонските ракометари ова ќе биде второ учество на Европско првенство. Македонија првпат на Европско првенство играше 1998 година во Италија. Во конкуренција на 12 репрезентации го освои последното место.
XS
SM
MD
LG