Достапни линкови

Пакистан-во две експлозии загинале најмалку 34 луѓе


Најмалку 34 луѓе загинале, а 100 се повредени во две експлозии во северозападниот пакистански град Пешевар, соопштуваат тамошните власти. Едната предизвикана од бомбаш самоубиец, се случила неколку минути по полноќ, во област од градот каде се сместени канцелариите на политичарите и армиските преставништва. Засега ниту една група не ја презеде одговорноста за нападите. Но Талибанците во Пакистан се заколнаа на одмазда , по убиството на Осама бин Ладен во мај
XS
SM
MD
LG