Достапни линкови

Состојбата на јеменскиот претседател Салех е стабилна


Јеменскиот претседател Али Абдула Салех
Состојбата на јеменскиот претседател Али Абдула Салех е стабилна и тој се опоравува од повредите претрпени за време на нападот на претседателската резиденција, изјави јеменскиот амабасадот во Велика Британија. Амбасадорот изјавил дека Салех повеќе не е на интензивна нега, дека е свесен и зборува.
XS
SM
MD
LG