Достапни линкови

Ирак-експлози на бомби, 6 луѓе загинале


Најмалку 6 луѓе загинале, а 50 се повредени во експлозии на две автомобил бомби во ирачкиот град Мосул, соопшти полицијата. Автомобилите експлодирале на улица во чија близина имало многу ресторани. Една од бомбите најверојатно била наменета за полициска патрола.
XS
SM
MD
LG