Достапни линкови

Карзаи- Пакистан да ги уништи прибежиштата на милитантите


Хамид Карзаи и Јусуф Раза Гилани
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи на средбата со пакистанскиот премиер Јусуф Раза Гилани, повика Пакистан да ги уништи прибежиштата на милитантите. Карзаи е во посета на Исламабад на првото заседание на заедничка комисија за помирување и мир. Двајцата лидери ветија дека комисијата повторно ќе се состане во октомври. И двете земји се борат против Талибанците.
XS
SM
MD
LG