Достапни линкови

Експлозии на бомби во ирачки Мосул, 4-ца загинати


Во експлозији на две автомобил бомби во ирачкиот град Мосул, загинале 4 луѓе, а 50 се повредени, соопшти полицијата. Автомобилите експлодирале на улица во чија близина имало многу ресторани.
XS
SM
MD
LG