Достапни линкови

Ештон - наскоро истрага за „трговија со органи“ на Косово


Кетрин Ештон во Призрен на 27 Мај
Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Кетрин Ештон изјави дека се надева оти многу брзо ќе биде спроведена истрага со која ќе се утврди вистината за наводите на Дик Марти за илегалната трговија на органи на луѓе киднапирани на Косово.
Ештон во интервју за руската телевизиска мрежа „Русија денес“.
изјави дека ако се изнесени обвинувања, на нив мора да се одговори.
XS
SM
MD
LG